Nenašli ste čo ste hľadali? Kontaktujte nás

Často kladené otázky a odpovede k nim

Vyrábate strieborné šperky aj na zákazku?

Naša firma nie je zameraná na zákazkovú výrobu strieborných šperkov nakoľko používame technológiu ktorá je finančne aj časovo náročná a aby bola rentabilná musí byť aplikovaná do sériovej výroby. Na zákazku vieme vyrobiť len šperky, ktoré máme v ponuke alebo sme ich už v minulosti mali v našom sortimente.

Aké striebro používate na výrobu?

Pri výrobe našich strieborných šperkov rýdzosti 925/000 /tzv.sterling silver/, používame zliatinu rýdzeho striebra /Ag/ a čistej medi /Cu/ v danom pomere. Výrobky sú povrchovo upravené striebrením alebo rhódiovaním.
Naše výrobky neobsahujú nikel ani žiadne zdraviu škodlivé ťažké kovy !

Dovážate šperky aj zo zahraničia?

Žiadna Čína,Turecko,Thaisko,atď všetky strieborné šperky, ktoré máme v ponuke na stránke www.rubinsilver.sk vyrábame poctivo u nás doma na slovensku vrátane dizajnu.
Naša firma šperky nedováža tak, ako je to v drvivej väčšine predajcov šperkov na slovensku.
Výnimkou sú retiazky, ktoré sú z väčšej časti polotovar /reťazovina metráž/, ktorý krátime a spájame do retiazok požadovaných dĺžok.

Prečo nemáte v ponuke mená na retiazke aj moje meno?

Retiazky s menom sú veľkým hitom v tomto období a je to úzko špecifický tovar, ktorý na trhu nie je bežne dostupný.
Našim menám dodávame tretí rozmer a tým je plasticita písma, ktorá sa bežnou zlatníckou metódou nedá vyrobiť. Preto si mená ktoré budeme vyrábať musíme starostlivo vyberať. Pri výbere sa riadime najmä dopytom zákazníkov a frekvenciou výskytu týchto mien na slovensku.
Postupne však dopĺňame náš sortiment a môže sa stať že skôr či neskôr sa aj to Vaše meno dostane do našej ponuky. Preto odporúčame pravidelne sledovať novinky na našich stránkach.

Ste registrovaný na puncovom úrade? A prečo to nemáte na stránke?

Samozrejme firma /rubino jewelery s.r.o./ ako aj firma /Anton Pindjak Rubin - ktorá šperky vyrába / registrované na PÚ.
Väčšina predajcov a dovozcov šperkov sa s tým prezentuje ako s nedosiahnuteľnou vecou, ktorá zabezpečuje akúsi kvalitu šperkov. Nie je to pravda, puncový úrad kontroluje iba to či má šperk požadovanú rýdzosť a či je riadne označený príslušnými puncami. Registráciu na PÚ musí splniť každý, kto akokoľvek narába s drahými kovmi /vyrába, predáva, obchoduje atď./ a je povinný registrovať sa na PÚ, bez tejto registrácie nemôže žiadna firma vykonávať takúto činnosť.Samotná registrácia nezaručuje kvalitatívnu úroveň predávaných šperkov daného subjektu.

Aké punce  mám hľadať na striebornom šperku?

Striebro predávané konečnému spotrebiteľovi na slovensku do 2g by malo obsahovať dva punce /značky/ a to deklarovanú zákonnú rýdzosť / 800, 900, 925 a pod./ a výrobnú alebo zodpovednostnú /dovoznú značku/, aby sa dalo zistiť odkiaľ šperk pochádza. Pri striebre nad 2g sa k týmto značkám pripája aj /tzv. štátny punc/, ktorým puncuje naše výrobky štát čiže Puncový Úrad SR. Vyobrazenie platných puncových značiek SR nájdete v sekcii /Puncové značky SR/.

Odoberať novinky.
Zadajte svoj email

 

Rubinsilver_heureka_ok.jpg

telef__n_.jpg
Vr__tenie_tovaru_.jpg
Tovar_zajtra_u_V__s_.jpg
Slovensk___v__robca_.jpg
rhodiovan_____perk.jpg
ako_sa_stara___o___perky.jpg
ve__kos___prste__a.jpg
z__ru__n___a_reklama__n___podmienky.jpg

trustpay_box__.jpg

Poradíme Vám?